Chceme, aby se Kamenice dále rozvíjela, aby město investovalo a mělo nejlepší kulturu, sport i cestovní ruch v širokém okolí. A máme zpracovaný konkrétní PLÁN, jak toho se zkušeným a připraveným týmem dosáhnout
Všechny návrhy obsažené v PLÁNU máme dobře připravené, spočítané a financovatelné z městského rozpočtu či dotačních zdrojů. Nevěříte nám? Připněte si PLÁN na lednici a v roce 2026 zkontrolujete, jak se nám dařilo.
130 konkrétních bodů
rozdělených do 11 oblastí:
Otevřenost a vstřícnost? VÍME JAK NA TO!
- Co není tajné je veřejné. Budeme nadále zveřejňovat záznamy a zápisy z jednání orgánů města, městem uzavírané smlouvy a další důležité dokumenty.
- Vytvoříme přehledný rozklikávací rozpočet města – až na úroveň jednotlivých faktur.
- Budeme pokračovat v pravidelných setkáních s občany – káva se starostou, procházka se starostou, diskuze o chystaných investičních akcích města.
- Vylepšíme přístupnost úřadu lidem zvenku, zejména osobám s pohybovými obtížemi, rodičům s kočárky apod.
- Občanům budeme nadále k dispozici osobně, na e-mailu, na telefonu, ale i na sociálních sítích.
- Udržíme online i papírovou verzi Českokamenických novin. Noviny zůstanou svobodnou platformou pro diskuzi nejen o městě.
- Opětovně zřídíme odborné komise, do kterých nominujeme patrioty a odborníky aktivní v různých oblastech života ve městě.
- Podpoříme činnost osadních výborů v každé místní části. Jejich podnětům budeme naslouchat, každý osadní výbor zároveň dostane svůj rozpočet na činnost.
- Naším cílem je, aby obíhaly dokumenty, ne občan. Vytvoříme pracovní skupinu pro elektronizaci úřadu, jejímiž výstupy se budeme důkladně zabývat. Zároveň ovšem ponecháme možnost vše řešit tradiční cestou papírově.
- Platby kartou jsme zavedli na úřadě, v informačním centru, ve sportovní hale i na webu. Budeme pokračovat ve vylepšování platebního portálu města, cílem je z něj udělat plnohodnotný portál občana.
- Na základě zpětné vazby uživatelů budeme pokračovat ve vylepšování nového webu města.
Hodně investic za málo peněz? MÁME PLÁN!
- Zachováme efektivní systém zadávání veřejných zakázek založený na elektronizace a transparentnosti i pro ty nejmenší veřejné zakázky. Investiční aktivitu i obnovu majetku města udržíme na historicky rekordní úrovni.
- Budeme pokračovat ve spolupráci s městským architektem. Chceme, aby pro Kamenici nadále pracovali špičkoví odborníci z různých oblastí.
- Pohlídáme termíny i kvalitu prováděných stavebních prací. Zavedeme elektronický stavební deník pro lepší průkaznost záznamů o průběhu staveb. Budeme důsledně dbát na to, aby stavební firmy na stavbách dokončovaly včas i všechny detaily – terénní úpravy, osazení dopravního značení, výsev trávy apod.
- Zlepšíme a zefektivníme údržbu města vč. péče o zeleň. Tam, kde se údržba zanedbá, bývají náklady na kompletní opravu či výměnu násobně vyšší.
- Budeme pokračovat ve velkých rekonstrukcích ulic ve městě. Konkrétně:
- dokončíme započatou rekonstrukci Nerudovy (Kapelní) ulice;
- zrekonstruujeme spojovací uličku od pošty nahoru do Palackého vč. úpravy přilehlého ovocného sadu;
- ve spolupráci s vodárnami a kanalizacemi zrekonstruujeme ulici Dvořákovu a Kunratickou stezku;
- upravíme nepřehlednou křižovatku ulice Smetanova, Dvořákova a Tyršova vč. doplnění nového přechodu pro chodce;
- budeme pokračovat v přípravě rekonstrukce ulic Palackého, Lipová (od náměstí ke kolejím) a prostoru kolem Domu kultury.
- Budeme důsledně dbát na údržbu (vč. zimní údržby) i kvalitu místních komunikací. Na místo neustálého záplatování stejných míst pořád dokola se pokusíme najít finanční prostředky na velkoplošné opravy.
- Zlepšíme prostupnost města, například obnovou úvozové cesty pro pěší od koupaliště nahoru do Sládkovy ulice.
- Pokud má město i nadále ekonomicky prosperovat, je nutné, aby se stalo energeticky soběstačným. Budeme pokračovat v projektech na úsporu energie v městských budovách i na soustavě veřejného osvětlení a zahájíme nové projekty, v rámci kterých se město stane výrobcem elektřiny (fotovoltaika na střechách městských budov a kogenerační jednotky na dřevní hmotu).
- Energetické úspory bereme jako příležitost pro celou komunitu. Budeme hledat společné řešení pro vícero budov, nejen pro město, ale i pro občany, a to včetně energetického poradenství.
- Údržbu města i drobné opravy a stavby bude mít nadále na starosti vlastní technické zařízení města. K dobré práci je třeba pracovníkům a pracovnicím zajistit odpovídající technické vybavení, urychlíme proto obnovu vozového a strojního parku města.
- Prověříme možnost rozšíření parkovacích ploch v širším centru města pro návštěvníky i místní. Cílem není budovat jedno mega parkoviště, ale auta vhodně rozptýlit tam, kde nebudou překážet.
- Budeme nadále důsledně hlídat městské finance. Každou korunu dvakrát obrátíme předtím, než ji utratíme – pod dohledem odborníků z finančního výboru města.
Jen to nejlepší pro naše děti? NO JASNĚ!
- Budeme pokračovat v budování nových dětských hřišť. Konkrétně vybudujeme další dvě nová velká dětská hřiště vhodná i pro starší děti (jedno z nich bude miniokruh pro cyklisty a koloběžkáře (pumptrack) nad bývalým dřevákem) a umístíme menší hrací prvky na různá další místa ve městě (např. Kamenická Nová Víska).
- Děti potřebují ve školách kvalitní a podnětné prostředí. Budeme pokračovat v rekonstrukci školek i obou budov základní školy. Celkově zrevitalizujeme i zahradu u MŠ Palackého.
- Bude-li k dispozici dotační financování z evropského či státního rozpočtu, zvýšíme kapacitu mateřských škol (přístavby) i základní školy (půdní vestavba).
- Podpoříme alternativní vzdělávání v dolní školce (lesní třída) i venkovní výuku na základní škole a gymnáziu v nově vybudovaných venkovních areálech školních zahrad.
- Budeme dále rozvíjet gymnázium a posílíme na něm česko německou spolupráci.
- Máme připravený projekt na nové sportovní hřiště pod horní školou. Podaří-li se zajistit dotační financování, vybudujeme jej.
- Ve školní jídelně zajistíme pokračování projektu Skutečně zdravá škola. Dále upravíme vybavení a pracovní postupy v jídelně tak, aby bylo možné lépe poskytovat plnohodnotnou stravu i dětem s dalšími alergiemi a intolerancemi (např. bezlepková dieta).
- Civilizační choroby ohrožují děti i dospělé. Po konzultaci s odborníky připravíme městský program na podporu zdravého životního stylu dětí a mládeže.
- Zajistíme, aby úspěšné mateřské centrum nadále poskytovalo své služby rodičům a dětem.
- Podpoříme aktivitu mladých lidí a jejich zájem o dění ve městě. Zřídíme zastupitelstvo mládeže, jehož názorům budeme naslouchat.
- Duševní zdraví (nejen) dětí dostalo v době covid-19 zabrat. Podpoříme školy (finančně i organizačně) ve zlepšení psychologické péče a prevenci šikany.
- Zajistíme, aby jednotlivé školy do svých rozvojových plánů přijely prvky Strategie 2030+ a poskytneme jim metodickou a finanční podporu k její implementaci za účelem maximálního rozvoje potenciálu všech dětí. Příkladem opatření z této strategie je například zavedení slovního hodnocení dětí vedle hodnocení číselného (známkou).
Lepší péče o ty, kdo si sami pomoci nemohou? MÁME PLÁN!
- Navrhli jsme a prosadili schválení městského sociálního balíčku na pomoc rodinám s dětmi i seniorům. Bude-li ekonomická krize dále pokračovat, prosadíme jeho pokračování.
- Domov pro seniory nahoře na Zeleném vrchu zachováme. Připravili jsme dokumentaci na jeho postupnou rekonstrukci, cílem je zvýšit standard bydlení na úroveň odpovídající 21. století.
- Zároveň jsme připravili stavbu nového domova dole v Benaru, protože kapacitu seniorského bydlení je třeba zvyšovat. Do konce volebního období tento nový domov zvládneme postavit, což zároveň celkově pozvedne lokalitu Dolní Kamenice.
- Budeme pokračovat v postupném odstraňování bariér, které brání hůře pohyblivým osobám v pohybu po městě. (Nevhodné nájezdy na chodníky, těžké dveře apod.)
- Zachováme dostupnost oblíbené služby senior taxi, kterou jsme zavedli před 3 roky. Bude-li to vzhledem k zájmu potřeba, zvýšíme její kapacitu.
- Seniory je potřeba podpořit zejména v domácích prostředí. Budeme nadále zvyšovat kvalitu i kapacitu pečovatelské služby.
- Zachováme podporu společenské komisi a oběma klubům seniorů.
- Krizové situace mohou být vyvolané přírodou i lidmi a nevyhýbají se bohužel ani našemu městu. Zavedeme proto systém krátkodobého nouzového bydlení pro lidi, kteří to budou nutně potřebovat.
- Budeme pokračovat v transparentním přidělování městských bytů na základě bodově hodnocených kritérií.
- Nově zřízené nízkoprahové centrum plní důležitou roli v předcházení budoucích problémů. Zajistíme jeho pokračování, stejně jako pokračování právního poradenství pro občany zdarma.
- Jeden nový zubař a pediatr nestačí. Přivedeme do zdravotního střediska dalšího zubaře i dětského lékaře.
- Některé domy ve špatném technickém stavu hyzdí naše město a mohou být zdrojem sousedských problémů. S dotační podporu státu je postupně začneme vykupovat a tam, kde to bude možné, dávat celé lokality do pořádku.
Město s budoucností? VÍME JAK NA TO!
- Má-li město dlouhodobě prosperovat, musí v něm být dostatek příležitostí pro bydlení. V souladu s připraveným projektem vybudujeme řadové domy v bývalých uhelných skladech v Uhelné ulici.
- Budeme pokračovat v přípravě vzniku nové obytné zóny na pozemcích pod hřbitovem. Čeká nás majetkoprávní vypořádání a příprava projektu, který bude citlivý k přírodě a minimalizuje zábor zemědělské půdy.
- Územní plán musí být živým dokumentem, který se přizpůsobuje potřebám lidí ve městě. Zajistíme v průběhu volebního období projednání a přijetí alespoň dvou změn územního plánu, které budou zahrnovat i požadavky soukromých vlastníků nemovitostí.
- Umožníme zástavbu brownfieldů v centru města (areál Benaru pro účely sociální služeb, bývalá městská pila na výstavbu rodinného bydlení).
- Zahrádkaření je jednou z našich nejpěknějších národních tradic. O zahrádky v Kamenici a v bezprostředním okolí je stále velký zájem. Vytvoříme proto novou zahrádkářskou kolonii, ve které pronajmeme pozemky přednostně místním občanům.
- O stavbu rodinných domů ve městě je zájem. Budeme nadále městské pozemky propagovat v cenové mapě, zároveň zlepšíme jejich prezentaci na realitních serverech. Podmínkou prodeje bude vždy stavba rodinného domu pro trvalé bydlení.
- Hospodaření s vodou v krajině je klíčové pro trvale udržitelný rozvoj. Zrekonstruujeme Huníkovský rybník, který se nám podařilo získat do vlastnictví města. Vedle toho budeme připravovat a realizovat i další opatření, na která se nám podaří získat dotační prostředky (nové drobné tůně v lesích, odbahnění stávajících rybníků, obnova suchých poldrů).
- Připravujeme napojení města na síť cyklostezek. Dokumentace na trasu do Kamenického Šenova (z Jateční dále podél trati) je připravena, zajistíme peníze na její výstavbu. Směrem na Benešov nad Ploučnicí cyklostezku chystá na základě našeho požadavku Ústecký kraj, na záměru se jako město budeme aktivně podílet.
- Chceme, aby lidé v Kamenici bydleli trvale nejen ve skutečnosti, ale i úředně. Budeme motivovat „celoroční chalupáře“ k tomu, aby si do města přihlásili trvalý pobyt, díky čemuž se zvýší daňové příjmy města.
Čisté a příjemné životní prostředí? NO JASNĚ!
- Podařilo se nám udělat pořádek v popelnicích a rozšířit možnost třídění. Díky tomu můžeme zavést nový systém zpoplatnění odpadu, který zvýhodní ty, kdo poctivě třídí a neprodukují odpadu zbytečně mnoho. V bytových domech zejména na sídlištích je situace složitější, další změny zde proto budeme konzultovat s vedením společenství vlastníků či družstev a nejprve je vyzkoušíme v menším měřítku.
- Třídění odpadu budeme nadále maximálně podporovat. Zachováme možnost získat zdarma popelnice na plast (ve směsi s kovy), papír (ve směsi s tetrapaky) i bioodpad do jednotlivých domácností. Na základě připomínek občanů budeme optimalizovat (zvyšovat či snižovat kapacitu) sběrných hnízd s velkými kontejnery. Budeme pokračovat i v postupném vylepšování vzhledu těchto hnízd (vydláždění, oplocení aj.).
- Připravíme a zrealizujeme projekt na nákup dalších domácích kompostérů, které dáme zájemcům stejně jako dříve do užívání za symbolický poplatek.
- Rozšíříme dostupnost velkých kontejnerů na bioodpad do dalších lokalit.
- Budeme nadále dbát na údržbu a drobné vylepšování hřbitova a jeho okolí (zejména zeleň a cesty), a to podle zpracovaného plánu rozvoje. Na hřbitově dále vybudujeme kolumbárium a ustavíme stálého správce.
- Zajistíme důslednou péči o městskou zeleň, zejména o nové výsadby z posledních let. Budeme pokračovat v sázení stromů, keřů i květin. Vysázíme například novou alej směrem k Sedlu. Pro zlepšení kvality údržby vytvoříme pasport městské zeleně.
- Pokusíme se v úzké spolupráci se soukromým majitelem zahájit revitalizaci zanedbaného parku za pivovarem. Najdeme dotační financování pro veřejnou část parku a pomůžeme získat dotace i na tu soukromou. Skrze park může vzniknout bezpečná cesta mezi centrem města a vlakovým nádražím.
- Pitná voda je základem života. Navážeme na rozpracované projekty vodovodu na Lísce a v Pekelském Dole a za pomocí dotací zajistíme do konce volebního období jejich realizaci.
- Budeme pokračovat v budování nové splaškové kanalizace. Konkrétně odkanalizujeme Jateční ulici a část Horní Kamenice (ulice Nábřežní a V Zahrádkách).
- V některých lokalitách není ani s dotacemi ekonomické budovat centrální kanalizaci. Řešením jsou pokročilé domácí čističky odpadních vod. Dokončíme projekt budování 70 čističek na Lísce, v Kerharticích a na Huníkově a připravíme navazující projekt pro další podobné lokality (K. N. Víska, Víska pod Lesy, Filipov, Pekelský Důl, Děčínská ulice).
- Kde to půjde, omezíme při údržbě města používání herbicidů a dalších agresivních prostředků.
- Namísto soli se budeme na chodnících snažit používat štěrk i písek. Ochráníme tak boty, psí packy i půdu.
- Voda zpříjemňuje pobyt ve městě i v přírodě. Vybudujeme alespoň dvoje pobytové schody či mola kolem některého z rybníků či řeky.
- Na městské lesy v posledních letech tvrdě udeřil kůrovec. Budeme nadále pracovat na jejich postupné obnově tak, aby se staly druhově bohatšími. Dále zachováme zejména jejich rekreační funkci.
Město, ze kterého dýchá historie? MÁME PLÁN!
- Obnovíme historický orloj v Nerudově ulici v domu č. p. 242. Za pečlivých konzultací s odborníky a památkáři orloj zkonstruujeme a na základě již uzavřené dohody s vlastníkem umístíme zpět do budovy.
- Připravíme regulaci reklamy v centru města, jejíž součástí bude finanční motivace pro podnikatele, kteří kultivovaným způsobem upraví označení svých provozoven a nemovitostí.
- Budeme pokračovat v podpoře péče o nemovitosti v městské památkové zóně skrze účast v programu regenerace Ministerstva kultury i prostřednictvím vlastního městského dotačního titulu zaměřeného na podporu opravy fasád.
- Ve spolupráci s odborníky připravíme redukci nadbytečného dopravního značení v centru města.
- Zpřístupníme kamenické podzemí a umístíme do něj vhodnou aktivitu či expozici.
- Ve spojovací chodbě mezi kostelem a zámkem vznikla nová dětem přístupná výstava o historii města. Budeme ji postupně rozšiřovat i do prostor kostelní věže.
- kostel sv. Jakuba = rozšíříme novou výstavu o historii města
- V části údolí Rabštejna navazující na bývalý koncentrační a pracovní tábor budeme respektovat pietní charakter místa a pokusíme se zde za pomoci česko- německých grantů postupně vybudovat vzdělávací centrum.
- Historický charakter města podpoříme i pořádáním tradičních městských akcí, jako jsou historická Mariánská pouť či vánoční trhy. Udržíme i nově proběhlé či plánované akce jako Velikonoční jarmark či podzimní Dýňobraní.
- Zvážíme, jakým způsobem podpořit vznik nových místních tradic – například skrze kamenický kroj.
Bezpečí především? VÍME JAK NA TO!
- Městskou policii se po několika letech podstavu podařilo stabilizovat v počtu 5 strážníků, strážníci dohlíží na pořádek v centru města i v místních částech. Činnost městské policie budeme nadále podporovat.
- Zachováme činnost asistentů prevence kriminality, jejich práci budeme nadále financovat prostřednictvím národních i evropských dotací.
- Zaměříme se na další zkvalitnění (výměna starších kamer a řídícího software) a rozšíření městského kamerového systému (např. ulice Smetanova, Dvořákova či Nerudova).
- Spustili jsme pocitovou mapu města. Její výsledky pečlivě vyhodnotíme a přijmeme opatření postupnému odstraňování míst, kde se občané necítí bezpečně (doplnění kamer, veřejného osvětlení, odstraňování přerostlé vegetace apod.).
- Před nebezpečím je třeba chránit i chodce. Dokončíme již rozjetou stavbu chodníku na Huníkově a v Lipové ulici. V dalších lokalitách máme připravené projekty, které v následujících 4 letech zvládneme zrealizovat. Konkrétně:
- postavíme nový chodník na Děčínské ulici od zastávky až na konec obce;
- postavíme nový chodník, který spolu s místem pro přecházení spojí Kamenickou Novou Vísku a Vísku pod Lesy s autobusovými zastávkami;
- postavíme nový chodník a místo pro přecházení, které napojí zastávky Fibichova na stejnojmennou ulici;
- postavíme nový přechod pro chodce v Horní Kamenici u bývalých ložisek (po desítkách let máme schválené technické řešení);
- zrekonstruujeme stávající chodník v Žižkově ulici, doplníme na ulici nové přechody a dále vybudujeme chybějící kus chodníku, který napojí Skalku;
- zrekonstruujeme frekventovaný chodník na ulici 5. května.
- Vedle velkých projektů provedeme i drobné úpravy zlepšující bezpečnost chodců v centru města (například vybudování chodníku v úzkém průjezdu pod chodbou spojující zámek a kostel).
- Prověříme možnost rozšíření obytných zón či zón omezené rychlosti 30 km/h na další lokality ve městě (Boženy Němcové a okolí; Sládkova, Mánesova a Zelený vrch; Havlíčkova apod.).
- Porušování rychlosti je setrvalý problém. Úsekové měření rychlosti se dosud nepodařilo prosadit přes odpor děčínského magistrátu – nevzdáme se a o umístění automatických radarů na riziková místa budeme nadále usilovat.
- Dobrovolní hasiči v Kamenici dělají velmi dobrou práci s mnoha výjezdy každý rok. Nemají ovšem odpovídající zázemí. Připravíme projekt na vybudování nové hasičárny ve stávajícím areálu.
- Jak ukázala například nedávná kauza Ředitelství silnic a dálnic, důležitá není jen bezpečnost v reálném světě, ale i v kyberprostoru. Provedeme proto audit kyberbezpečnosti úřadu i všech městských organizací a jeho výsledky zohledníme v praxi.
- Riziko představují i přírodní živly. Budeme postupně vylepšovat stav protipovodňové ochrany města i ochranu důležitých městských budov (například domov pro seniory) proti požárům zavedením elektrické požární signalizace.
Centrum turismu i kultury? NO JASNĚ!
- Propojení turismu a kultury v rámci jedné městské organizace se osvědčilo. Po dvouleté pauze způsobené epidemií covid-19 město ožilo. Navážeme na koncepční rozvoj obou oblastí, zachováme to povedené a naopak vyhodnotíme a změníme věci, které se neosvědčily. Kulturní život ve městě udržíme pestrý a zajímavý pro všechny skupiny obyvatel dle věku i zájmu.
- Základem kulturního dění ve městě budou velké akce – Velikonoční jarmark, dětský den, zahájení turistické sezóny, festival KAMEN!CE, Dvořákovy slavnosti, Mariánská pouť, podzimní Dýňobraní a vánoční trhy doplněné o řadu menších akcí (koncerty, divadlo, kino apod.).
- Budeme nadále vydávat (v novinách i na internetu) jednotný kulturní kalendář města, který zahrnuje i akce pořádané soukromými pořadateli či neziskovými subjekty. Větší akce ve městě se co nejlépe pokusíme koordinovat i s pořadateli z okolí (Prysk, Kamenický Šenov, Děčín apod.).
- Díky nově pořízenému kinoprojektoru získalo město možnost samo pořádat projekce aktuálních snímků. Bude-li o to mezi publikem zájem, budeme pravidelně promítat po celý rok (v létě v parku Franze Preidla, v zimě v domě kultury).
- Projekt na rekonstrukci kina na multifunkční sál je připravený vč. stavebního povolení. Rekonstrukci do konce volebního období s dotačním financováním zahájíme.
- Do pořádku začneme dávat i dům kultury. Do přízemí předního traktu přesuneme městskou knihovnu, zrekonstruujeme a dispozičně upravíme bar i šatny a zajistíme plnohodnotný bezbariérový vstup. Cílem je mít dům každý den otevřený s možností dát si kávu při návštěvě knihovny či čekání na děti na kroužku.
- Vylepšíme a zjednodušíme dotační systém na podporu kulturní činnosti. Cílem je podporovat neprofesionální kulturně společenskou činnost v celé její šíři vč. například zahrádkářů či včelařů.
- Zrekonstruované informační centrum slouží jako výborné zázemí nejen pro turisty, ale i pro různé výstavy a jejich vernisáže. Další rozvoj centra nejen v této oblasti budeme maximálně podporovat.
- Budeme pokračovat ve výrazných investicích do rozvoje turistického ruchu i díky národním a evropským dotacím. Konkrétně:
- rozšíříme park miniatur Mlýnky – Brand o interaktivní herní prvky pro děti;
- vybudujeme altán na Jehle;
- vybudujeme na Jehle via ferratu;
- dokončíme novou naučnou stezku od koupaliště dále na okruh Vyhlídky – Brand a vytvoříme úplně novou naučnou stezku z centra města na Zámecký vrch;
- zrekonstruujeme přístupovou cestu na Zámecký vrch;
- nahoře na Zámeckém vrchu upravíme prostranství před hradem, doplníme lavičky, ohniště a další mobiliář.
- Má-li město ekonomický potenciál turismu využívat, je potřeba postupně zvyšovat ubytovací kapacitu. Kemp u koupaliště jsme vyzkoušeli v průběhu festivalu KAMEN!CE, od příštího roku bychom jej za využití prostor uvolněných zahrádek chtěli provozovat po celou letní sezónu.
- Turistické značení v okolí města je celkově na vysoké úrovni, přesto máme prostor pro zlepšení. Ve spolupráci s Klubem českých turistů vyznačíme oficiální turistickou značkou přístup na Kunratický vrch, nový okruh kolem Zámeckého vrchu a dále velký okruh od nádraží přes Sedlo až k Huníkovskému rybníku.
- Parčík vedle domova pro seniory se podařilo získat do vlastnictví města. Připravíme jeho postupnou obnovu vč. návratu dětských prvků a jednoho antukového kurtu. Přilehlé parkoviště upravíme pro turisty i zaměstnance domova pro seniory.
Sportovní a volný čas? MÁME PLÁN!
- Nově vytvořený grantový systém vycházející z velikosti členské základny (děti i dospělí) jednotlivých sportovních klubů považujeme za spravedlivý a zachováme jej. Vzhledem k nárůstu nákladů na sportování navýšíme celkový objem rozdělovaných prostředků alespoň o polovinu.
- Rekonstrukce sportovní haly je až na několik drobností dokončená, zaměříme se proto na další rozvoj. Do haly pořídíme lezeckou stěnu a zřídíme v ní posilovnu i prostor pro wellness (saunu a vířivku). Zrekonstruujeme také parkoviště před halou, které je v havarijním stavu.
- Budeme pokračovat v investicích do fotbalového areálu. Prioritou je nové oplocení celého areálu, rekonstrukce vnitřních prostor šaten a úprava volného prostoru (parkování a zeleň).
- Zrekonstruované hřiště za dolní školou již slouží sportovcům. Vylepšíme jeho zázemí (tribuny, prostory na ukládání náčiní apod.).
- Budeme postupně vylepšovat městské koupaliště, např. pořízením slunečních teras, nákupem herních prvků pro děti apod. Bude-li k dispozici dotační financování, zahájíme rekonstrukci koupaliště (vybudování nového zázemí a obnova historických šaten pod cestou k hornímu rybníku).
- Jedna z nevyužitých budov v Rabštejnském údolí po letech ožila provozem paintballové arény. Budeme nadále podporovat a umožňovat vhodné volnočasové využití části údolí (např. vznik stálého tábořiště).
- Horská i silniční cyklistika má v našem městě dlouho tradici. Najdeme vhodnou lokalitu na realizaci lesních stezek pro cyklisty, tzv. singltreků.
- Budeme nadále podporovat neorganizované venkovní sportování – např. výstavbou prolézaček či betonových stolů na pingpong.
- Vybudujeme ve městě místo pro neorganizované veřejné grilování, tzv. grilplac.
Příležitosti pro místní podnikatele? VÍME JAK NA TO!
- Zřídíme dotační fond, skrze který bude město podporovat zejména začínající podnikatele. Fond bude financován částí výnosu daně z nemovitých věcí.
- Na základě ankety rozhodneme o tom, kde zůstane umístěna městská tržnice (náměstí 28. října, náměstí Míru). Vybrané místo pro účely tržnice vhodně vybavíme a vylepšíme.
- Zpoplatnění předzahrádek i předsunutých prodejních ploch ponecháme v symbolické výši.